Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Květen 2017

Jak se dělá miminní album

18. května 2017 v 14:40 | veki |  Máma a mimi
Na konci dubna jsem změnila své povolání z "krotitele dravých turistů" na "chovatele dětí". A ačkoli je začátek mateřské ještě takový dost pracovní (díkybohu za to! Alespoň nemám čas přemýšlet nad tím, co mě bolí, tlačí, kope, hryže a vůbec jak je mi děsně), mám čas taky na nějaké ty nezbytné zbytečnosti.

VYSNILA JSEM SI DOKONALÉ MIMINNÍ ALBUM.
Žádná z běžně prodávaných knih pro miminka mě prostě nezaujala a odhodlaně jsem se rozhodla vytvořit vlastní. Fotky mámy, táty, (pra)babiček, (pra)dědečků a tetiček a strejčků, fotky z ultrazvuku, vtipné hlášky a samozřejmě dokonalé grafické a výtvarné zpracování. HAHA!

Problém začal už v okamžiku, kdy jsem vybírala vhodné fotky rodinných příslušníků. Když jsem vyřadila křečovité obličeje, zbyla mi dokumentace "tajného života našich rodin." Prostě neexistují normální rodinné fotky z dovolených nebo oslav. Tak jsem usoudila, že originální miminí album musí být trošku šílené. A tak už i kreslím (bez ohledu na nedostatek talentu), lepím (bez ohledu na to, že jsem vždycky nejvíc zalepená já) a vymýšlím děsně vtipné komentáře fotek (bez ohledu na to, že synek jednou řekne, že je to fakt trapný).


Ze série máma a táta. Z fotek budou samolepky (abych se vyhla lepidlu, se kterým fakt nejsem kámoška).

Další problém nastal ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že prakticky neexistují žadné moje fotky "s břichem jako balón." Jak sakra může být miminí album bez fotky s břichem? Takže začala honba za dojemnými těhotenskými fotkami, k jejichž vzniku se přimotal můj brácha. Na jedné jsem neměla hlavu, na druhé jsem vypadala spíš jako opuchlá velryba než jako starostlivá skoromaminka, na třetí brácha zase ostřil na bordel kolem a ne na mě a na té čtvrté? Ani nemluvit! Druhý odborný poradce - malá ségra - přišla s geniální radou, ať vyfotím sama sebe před zrcadlem. Z toho jsem začala málem rodit. NIKDY!

Dovolenka na konci léta II

15. května 2017 v 19:55 | veki |  Putování
Musím stihnout ještě dokončit povídání o dovolence ještě před tím, než budu dovolenkovat s miminem. Pak nejspíš začne pořádný nonstop mimimejdan. :-D

Kromě Lednicko - valtického areálu jsme samozřejmě skočili i do Mikulova. Asi netřeba blíže představovat. V republice je jistě spoustu nádherných míst a zákoutí, ale Mikulov, to je něco tak úžasného. Absolutní soulad architektury a krajiny.


Ze zámeckých teras ku Svatému kopečku


Moc mě baví, jak se zámek proměňuje, když ho obcházíte. Od barokní souměrnosti přes monumentálnost masivních zdí až po neuvěřitelnou dynamiku.