Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Duben 2014

Vzpomínka na (ne)karneval v Benátkách

24. dubna 2014 v 20:36 | veki |  Foto
Trošku tu teď splácím dluhy. V Benátkách jsem totiž byla už 1. března. Ale do teď na to mám opravdu živé vzpomínky. Výprava za karnevalem se totiž změnila v boj s všudy přítomnou vodou. A tak jsem z Benátek viděla jen polorozteklé ulice, teplo kaváren a dav lidí na krytých loďkách putujících kanálem.

Potenciál Benátek je obrovský, jen všechny ty chrámy (a já neviděla ani jediný, protože do jakéhokoli vnitřního prostoru se stály hodinové fronty ve snaze uniknout dešti)!

Ale na druhou stranu, kdy se vám stane, že v Benátkách poznáte nepřestávající drobný déšť, lomozící bouřku, přívalový slejvák a kdy naposledy jste byli svědky toho, jak uhodilo přímo doprostřed náměstí Sv. Marka?


V tom neustálém dešti jsem nevytáhla ani stativ, který jsem si vezla na večerní focení. A tak mám jen pár fotek... Nicméně myslím, že dobře odrážejí situaci: uličky se neobvykle vylidnily, lidé se koncentrovaly do suchých pasáží, obchodů a loubí. Všechno bylo mokré až do morku kostí. Benátky se začaly doslova potápět. Napršená voda totiž neodtékala, prostě zůstala ležet na chodnících a kaluže rostly...

Velikonoční nadílka v ZOO

24. dubna 2014 v 19:38 | veki |  Dobrovolně v ZOO Liberec
Rok se s rokem sešel a opět jsme oslavili Velikonoce.

Opět jsme s dobrovolníky ze ZOO Liberec už dva měsíce dopředu vyráběli papírová vejce, abychom je před svátky naplnili různými dobrotami (ořechy, sušené ovoce, sušené maso, granule). A na Velikonoční pondělí to vypuklo!

Podívejte se, jak se nám tento velikonoční enrichment vydařil.

(Enrichment = "obohatit", slouží k obohacení života zvířat v zajetí, má simulovat např. získávání potravy. V našem případě bylo úkolem zvířete se dostat do papírového vejce k odměně).Vloni vajíčka dostali pouze šimpanzi. Letos se nám (i díky zapojení veřejnosti do výroby vajec) podařilo vyrobit dost kusů na to, abychom mohli obdarovat i další obyvatele liberecké ZOO.

Tak například sněžní levharti si s kočkám vlastní hravostí dárek opravdu užili! Zatímco samec vejce hned roztrhal, dostal se k jedlému obsahu a až poté si s ním hrál, samička (byla v říji) se s barevným balonkem nejdřív řádně pomazlila. Vzniklo tak několik takto roztomilých fotek.