Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Hola, hola, Vratislav volá!

20. března 2014 v 22:33 | veki |  Myšlenky
Konečně se prolomilo hradecké prokletí chození mezi spolužáky i kantory jako duch, jelikož oni už tam patří a já jsem návštěvník z venku. Jsem prostě odjinud. Asi to znáte vy, co studujete magisterské na jiné škole než bakalářské, zvlášť pokud jste na "malém městě".

Vykašlala jsem se na svoje vnitřní strachy a obavy a řekla si, že pojedu na Erasmus. Sice ještě teď nevím, jestli je to dobrý nápad, ale když mě už vybrali, není cesty zpět. A navíc, uklidňuji sama sebe, není to přece daleko! Vratislav je doslova za rohem.

Hodně lidí si ťuká na hlavu a ptá, proč jedu do Polska, když můžu jet na Západ. Tak jednak mám v jižním Polsku nějaké diplomkové zájmy a jednak jsem prostě "východní typ". Mnohem víc mě lákají cesty na východ (v případě Polska tedy spíš na sever) než na západ (dokonce jsem byla v pokušení jet do Rumunska, evidentně se tam ani nikdo nehlásil, ale nevěděla jsem, jak bych zdůvodnila svoje studium v Bukurešti, když o rumunské archeologii vím kuloví).

A tak jsem konečně uskutečnila další z mnoha věcí, které mi stojí v hlavě. Věřte, že je to krásný pocit, začít plnit tahle hypotetická přání. Je to naproto úžasné - najednou zjišťuju, že to jde, že všechna ta NE jsou jen konstrukt v mojí hlavě. Je to osvobozující.

Teď mě k pocitu, který mám (asi před hoďkou jsem se dozvěděla, že jsem prošla výběrovým řízením a že jedu - takže je to čerstvé) napadl kus mňágovké písničky:

"Život nejde potají nacpat do skříně nebo v umyvadle utopit."

Prostě nejde.

Děkuji
především Daně a Evičce,
které dohlídly na to, abych
méně mluvila a více konala.
Děkuji, holky!!!

PS.: Kdybyste někdo chtěl vědět jak probíhalo celé to martyrium výběrového řízení, napište, ráda se s vámi podělím o zkušenosti. (vekousek@seznam.cz)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 shariony shariony | E-mail | Web | 26. března 2014 v 15:06 | Reagovat

Gratuluju moc!!! Vratislav je nádherná, nedávno jsme tam byli a úplně mě učarovala! Zveřejním o ní nějaké fotky, abys věděla, že se opravdu máš na co těšit! Je to tak nádherné město... Hned bych tam jela zase. Pro Erasmus jako dělané, je plné studentů, krásná architektura, dýchá to tam atmosférou dávných věků a zároveň je to tam tak moderní...ach :-) Gratulacéé :-)

2 Veki Veki | Web | 26. března 2014 v 18:15 | Reagovat

[1]: Tak a teď se těším ještě víc!!! Jedu tam až v únoru příštího roku - to je věčnost! Ale zase se mám na co těšit a ono to uteče...

3 zazvorek zazvorek | 28. března 2014 v 14:30 | Reagovat

Já naopak naprosto rozumím tomu, proč chceš zrovna do Polska :-) Když jsem si ještě pohrávala s myšlenkou, že bych někam vyjela, přemýšlela jsem jedině o Polsku (jen jsem se nemohla rozhodnout, jestli Toruň nebo Gdaňsk). Tu zemi jsem si opravdu zamilovala a studium tam mě lákalo. Vzhledem k tomu, že od nás jezdí na Erasmus celkem málo lidí, berou každého, kdo se přihlásí, a rozhodně nemusí nijak zásadně zdůvodňovat, proč chce zrovna tam a tam...Teď už jako vdaná paní tyhle choutky nemám, leda snad si pohrávám s myšlenkou zkusit Drážďany - ty máme za bukem, necelou hodinku jízdy autem, a mohla bych jezdit na víkendy domů. Každopádně držím palce, ať se zadaří a líbí se ti tam ;-)
Jo a syndrom "nováčka" bohužel asi zažívá opravdu každý, kdo přestoupí na jinou školu...u nás se to tak taky projevuje, sice se snažíme nové spolužačky zapojit, jak jen to jde, a už se konečně zdá, že se chytily, ale oproti nám jsou přeci jen ve značné nevýhodě a je znát, že my "mazáci" více držíme pohromadě - i právě díky tomu, že už se několik let v našem maličkém kolektivu dobře známe...Však ono se to všechno ještě nějak schumelí ;)

4 Veki Veki | Web | 31. března 2014 v 23:13 | Reagovat

[3]: Amen. :-)
Nejsem si jistá, jestli mě mé choutky někdy přejdou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama