Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Duben 2011

Fujavice botanická

10. dubna 2011 v 19:20 | veki |  Foto
Další víkend v Olomouci. Padla na mě úzkost. Míša odjela do Prahy na dva dny a Terka domů. Jak malý byl ten zpropadený pokoj a jak osamocen... ale ještě žiju. Míša se navrátila, tak jsme vyrazily na další objevnou plavbu.

Nevím jak kde, ale tady už dobré tři dny fučí. Ráno je vymetaná obloha, sluníčko se snaží o letní teploty - pak začne fučet meluzína v odvětrávacích trubkách ve sprchách, přijdou mráčky (Ty mráčky! Tak krásné...) a večer je už ale sakra zima.

Zpět k expedici s cílem botanická zahrada. A bylo to duši povznášející, protože leccos kvetlo a leccos vonělo. A na to, že Míša nemá ráda botanky, to dopadlo jako kdybyste byli v oáze na poušti.


Nedělní Chomoutov

4. dubna 2011 v 9:36 | veki |  Foto
Když nám začalo v sobotu večer hrabat, řekla jsem: "Zítra jedeme do Chomoutova."
"A co tam budeme dělat"
"Procházet se."
"Ty seš blázen."
"Nekecej a prostě jedeme."

Nervy mé drahé spolubydlící to nevydržely a už klape do vyhledávače CHOMOUTOV. A co našla se dozvíte za okamžik.

Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Bílé noci

1. dubna 2011 v 18:30 | veki |  Literatura
Už před drahnou dobou jsem si koupila antikvariátní útlou knížečku za útlou cenu. A protože mě právě v tomto okamžiku začalo štvát to hnusné odborno vznášející se kolem mého stolu, rozhodla jsem se ze své paměti vyšťárat něco o ději.

Bílé noci jsou krátkou novelou z počátků Dostojevského tvorby, jsou příběhem typicky snílkovským. (Pokud chcete vědět něco víc o symbolech, motivech a vývoji celého díla Dostojevského, doporučuji Františka Kautmana a jeho knihu Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Věčný problém člověka. Luxusní počteníčko...)