Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Květen 2010

Záchvěvy léta v pravdě neuvěřitelné

31. května 2010 v 21:17 | veki |  Foto
Když jsem byla před více než týdnem opět na Výhledech, nevěřila jsem svým smyslům. Svítilo slunce, bylo příjemné teplo, foukal letní větřík. Netušila jsem ani ještě, že se seminárka o Výhledech dostane do národního kola. A dostala a Výhledy tak mají růžovou budoucnost. Zaslouží si to. Je tam božsky.

Tady máte taky kousek toho božství.    

pampeliška


Celá louka tam je poseta paraplíčky, která zbyla ze sluníček. A když s tam zvedne vítr, paraplíčka létají vzduchem a vypadá to, že sněží. Hledají si tak domov, pampelišky. Jak jim závidím tu eleganci, lehkost a bezstarostnost.


Je to tam!

26. května 2010 v 20:58 | veki |  Myšlenky
JE TO TAM!

Co kde? Maturita doma!

Celkové skóre šťastná sedmička :)

Pocity? 
Takže vytáhla jsem si otázky 18, 18, 16, 16. Asi se na mě dohodli, nebo co. Společenské vědy jako první - strašně jsem se bála, klepala, nebyla jsem schopná na potítku vůbec psát, ale přemohla jsem to a výsledek ze středověké filozofie je výborný. 
Dějepis jako druhý - děsivý strach z toho, že se ztrapním a že budoucí studentka historie bude plácat nesmysly a bude naprosto mimo. Otázka Československo 1918 - 1939. Všechno bylo v klidu, nervozita byla, ale o poznání menší. Takže výsledek výborný.
Čeština jako třetí. Naprostý klid a jistou dávku sebevědomí rozmetalo zadání První polovina dvacátého století. Okno jako vrata, vážně jsem si nevybavila jediného autora, patnáct minut naprostého zoufalství. Pak patnáct minut žblekotání. Výsledek chvalitebný, více za herecký výkon než za vědomosti (ve finále jsem myslela, že se rozbrečím, ale naštěstí mě propustili a nechali mě být).
A finále angličtina. Už jsem tam nechtěla jít, udělala bych cokoli, abych tam znovu nemusela. Weather and environment. Mmmmmm, na potítku sakra málo času, kulhavá angličtina a standartní situace zoufalá: přesvědčte babičku, že má používat myčku....ticho. Pak pojmy - celkem jednoduché The City a Lost Generation a obrázek: House of Lords. Výsledek dobrý, a to se nade mnou slitovali. 

Nyní nemám nehty, nervy a zdravý rozum. Ovšem odměnou je takový ten úžasný papír s nápisem maturitní vysvědčení.

Děkuji za podporu, držím palce všem, kteří to mají před sebou, gratuluji všem, co to mají úspěšně za sebou a přeji upřímnou soustrast těm, kteří jdou v září nebo za rok.

Nepopsatelný stav

25. května 2010 v 21:02 | veki |  Myšlenky
Co mohu napsat necelý dvacet čtyři hodin před maturitou? 

...

Toť asi vše. 

Zítra napíšu, jak to dopadlo. 

Svatoušek

19. května 2010 v 14:14 | veki |  Myšlenky
Ahoj!
zdravím z postele z pod hromady čehosi papírového. 

Překonávám sama sebe - vážně. Učím se jak blázen. 

Ne že by to tedy k něčemu bylo - zase už jsem zapomněla jméno toho chetitského panovníka, který v roce 12něco př. Kr. uzavřel první dochovanou mírovou smlouvu s Ramesem II. (Kdybyste někdo věděl, napište), také zase už nevím křestní jména u ruských realistů (Fjodor Michailovič to snad zachrání) a tak bych mohla pokračovat.

Taky se začínám bát. Bát o svoji čest, až budu koukat jak sůva z nudlí a budu mlčet. Patnáct minut absolutního ticha a před tím patnáct minut strachu z ticha. Luxus...

Stejně je to celé úsměvná tragikomedie. Jak řekla Olča: NO MATURITA, NO FUTURE! O dvou dějstvích, dějství prvé: svaťák, dějství druhé: rychlá smrt. Tak se těšte na ten tanec! Premiéra a derniéra 26. května.

Tímto děkuji nejlepšímu pedagogovi v mém životě, který umí povzbudit. (Bez ironie :D):

"Kolegyně, jenom klid, chápete, nejdřív vás podusí kolegyně Málková s kolegou Minstrem a pak já s panem Ulvrem. No  a pak vám bude všechno jedno"

Ještě dodatek k tablu

11. května 2010 v 18:45 | veki |  Myšlenky
Do předešlého článku o našem tablo jsem ještě přidala dva odkazy k hlasování. Tak jestli se vám ještě chce, přidejte hlasy ještě tam ;)

Díky moc!

tablo 4.A

Naše tablo - můžete pro něj hlasovat

5. května 2010 v 21:58 | veki |  Myšlenky
Zdravím všechny!

Mám tu pro vás ukázku našeho tabla, které se nachází v liberecké Krajské vědecké knihovně nad kavárničkou.

A dobrá zpráva je, že PRO NĚJ MŮŽETE HLASOVAT! 
tablo lbc

Vlakem do neznáma

4. května 2010 v 22:13 | veki |  Básník
Volné pokračování Poutníka poezií, tentokrát nám básník jede vlakem.

...


Koupil jsem si jízdenku a když jsem si o ni říkal, hlas se nesl prázdnou čekárnou. Bylo to příliš děsivé, plné nicoty. Teprve teď jsem si uvědomil, že se mi hlas chvěje. A pan výpravčí na mě hleděl malinko zděšeně. Zeptal jsem se ho, zda nemá tužku.

Pche, básník a nemá tužku! Jsem pobuda, ne básník!

Nabídl mi reklamní propisku. Nechápavě jsem na něj koukal. "Obyčejnou." Myslím, že průvodčí by mě byl okamžitě vyhodil, ale musel jít ohlásit vlak, který přijížděl do stanice. Povzdechl jsem si a odešel na perón.

Svět je malý pomeranč

2. května 2010 v 22:41 | veki |  Foto
Ve čtvrtek mě ve škole inspiroval svačina.
Úplně náhodou jsem totiž z malého kusu svítivě zeleného papírku udělala lodičku, která shodou okolností ladila s pomerančem. A tak vznikl nápad nafotit to. Doma mě k tomu ještě napadla písnička Svět je malý pomeranč od Jarka Nohavici a také mi bylo líto, že se do toho světa nevešla kniha...

Vždyť právě o tom byla moje maturitní slohovka - o knihách a pomerančovém světě. Poslední dobou mě potkávají jen samé náhody a shody okolností.