Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Říjen 2009

(NE)poslední hudební zážitky

23. října 2009 v 21:07 | veki |  Co mě baví
V poslední době, dobře, tak dejme tomu, že od září do dnešních dnů, jsem byla na několika hudebních akcích. Bohužel (či dík?) mám neustále prapodivnou melancholickou náladu a nejsem schopna napsat ty úžasné zážitky z kocertů. A to, že jsme se dokopala zavzpomínat je zásluha Barči, která si chce pořád přečíst něco "vtipného". Tak jen krátce připomenu...

Tak, přeji počteníčko, Baruš. ;-)Sněhová epizoda

17. října 2009 v 16:41 | veki |  Příroda
Tak nám nasněžilo! Bílá peřina ukončila barevný podzim. Milovaný podzim plný mlh, deštíků, slunce a vůní. Ani jsem nestihla klidnou procházku zežloutlými loukami. Prostě jsem jen tak seděla na matematice a spolužačka vykřikla "Sněží!" A všichni se otočili k oknu a vyvalovali oči.

Na červené jeřabiny dopadaly vločky. Ulice zasypané zlatým listím se změnily v bílé moře. A na sněhovou hladinu zase dopadaly lístečky všech barev, vypadaly jako zbloudilé loďky v oceánu.

V naší ulici to zase začalo vonět kouřem. Z pokřivených chaloupek a domků se valil šedivý sloup dýmu a roznášel vůni dřeva po okolí. Sníh má zvláštní vlastnost dělat všechno hezčí, přítulnější, laskavější. Je takové ticho! Nešumí vítr, nezpívají ptáci. Jen padá a padá.


Hluboko u srdíčka

12. října 2009 v 19:48 | veki |  Dobrovolně v ZOO Liberec
Při slunečném pátku jsem se těšila, že pojedu na kolo a budu někde v lukách fotit podzim. Jaká chyba lávky! V sobotu ráno leje jako přes cedník, je zima a vůbec není voňavoučký podzimní den. Mírně nespokojeně jsem se tak odplazila k počítači začala dělat maturitní témata z angličtiny. Odpoledne jsem alespoň během krátké pauzy mezi deštíky stihla vyběhnout ven a ostříhat měsíček a slunečnice. Moc semínek na mě už nezbylo. Ptáci byli jaksi rychlejší :)

V neděli to také nebylo válné. S jediným rozdílem. V půl deváté se vleču na vlakovou zastávku (nádraží se tomu opravdu říkat nedá, byť máme hned tři koleje). Pádím do zoo. Dnes je na programu enrichment. (Enrichment znamená doslova obohatit a jde vlastně o "hračky" pro zvířata, které slouží k tomu, aby se zvířata byla nucena trošku "namáhat". Například do záhybů a kapsiček se opičkám schová potrava, aby si ji museli - podobně jako v přírodě - najít.) S pomocí hostujících dobrovolníků z GE Money Bank jsme vyrobili obrovitánskou kryhli pro tygry. Byla z osmi hasičských hadic, a nakonec jsme usoudili, že možná přijde slonicím, i když obavy, že by si s ní sto šedesáti kilový kocour Paris neporadil, jsou zbytečné.

Kostka :)

Mám ho!

7. října 2009 v 18:58 | veki |  Hudba
Mám ho! Včera vyšel časopis Filter s tou nejbáječnější přílohou, novým cd Utsuki od Fast Food Orchestra! Grandiózní....

A už se fakt moc těším na koncert(y). Liberec to jistí, ale proč se nepodívat do Prahy?

Utsuki goes by hikari...

Říjen - měsíc barevné krajiny

5. října 2009 v 18:30 | veki |  Příroda
Nebe padá pod tíhou šedi. Ještě před hodinou bylo blankytné, s bílými obláčky a zlatým sluncem. Nebesa budou nejspíš plakat, plakat lítostí nad koncem zlato-modrých dní. Jenže se uvzlykají, podzim definitivně vyhnal léto a rozhodil sítě, ve kterých uvízlo kde co.

Pole má potrhaný kabát. Mezi zbytky žlutých stébel obilí prosvítá tmavě hnědá půda. Sundejte si boty a zkuste se projít po strništi. Jako po uhlíkách! Neviditelný vítr foukne, vyběhne srna, raději si botky zase obujete.

Jetelové lány vypadají unaveně. Růžové paličky květů se kloní k zemi a volají po sklizni. Tajně se těší, až budou posečeny a pěkně se usuší ve vyhřáté stodole. Králíci a kozy budou mít po celou dobu třpytivého ticha co žrát.

Les připomínal uniformované vojáky seřazené v trošku nepravidelném šiku. Dnes dostali dovolenou a oblékli barevný civil. Javory červený, buky skořicový, břízy žlutý, topoly šedivý, modříny medový a jírovce hnědý. Jaká lahodná symfonie!

Jen zahrady se odlišují. Kvetou, jsou stále svěží. Listopadky fialově, slaměnky růžově, jiřiny vínově, aksamitníky oranžově, měsíček žlutě. Ty zdolá jen první mráz. První štiplavý doušek ledové tříště je uspí. Pak uschnou, lidé je s láskou ostříhají a přikryjí tmavě zeleným chvojím, aby si květinky příliš neublížily.

Nebesa začala štkát. Velké slzy dopadají na zem a vsakují se....