Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Září 2009

Kyjovské Slovácko 25.-27.9.2009

30. září 2009 v 18:57 | veki |  Co mě baví
Další díl památkářského seriálu pokračoval na Jižní Moravě.

Po šesti hodinách ve vlaku jsme dorazili do Kyjova. Byla už tma, byla zima. Ubytovali jsme se ve vinném sklípku, lépe řečeno v domečku, který je nad ním. Nebojte, na sklepy ještě došlo. :) Jen si to představte. Kolem sto třiceti sklípků v jedné uličce, které se říkalo Vlkošské búdy. Nad každým sklípkem vinice a majitelé nejsou žádní velkovinaři, ale nadšenci, kteří pěstují víno jako tradici, jako koníčka, mají k němu vztah a těší je to.

Lípa bubák


Never more

24. září 2009 v 16:07 | veki |  O ochranářích
Tímto článkem oznamuji, že ukončuji činnost rubriky *O ochranářích*, která sice bude dále existovat, ale nebude zobrazována v menu. Asi chcete znát důvod, ach, to je dlouhý příběh, který vlastně ani neznám. Každopádně se s ní loučím se slzami v očích a velikou nostalgií v srdci. Rubrika, která je stará jako blog sám, pro ni tenhle blog vzniknul, ona byla dlouhou dobu vlastně podstatou mého milého Kamrlíčku. Když jsem ho zakládala, neměla jsem moc jasno v hlavě, nevěděla jsem o čem tu budu psát, ale jisté bylo, že Mladí ochránci Jizerských hor, dnes Junior Rangers, tu budou mít své velké místo.

Díky tomu, co se stalo během včerejška (vlastně se to stalo mnohem dříve, jenom mně to nedošlo a ostatní neměli to srdce mi to říct), bude to místo teď prázdné a mně se bude jen těžko hledat něco, co ho zase pěkně zaplní. Nejspíš to bude rubrika o tom, co dělám v rámci dobrovolníka v liberecké zoo, nebo co děláme ve spolku historiků, nebo.... tisíce možností.

Tisíce možností. Tisíce vzpomínek. Tisíce nechápavých pohledů. I když si někdo myslí opak, tohle byl hnus. Plný kýbl hnusu vypitý až do dna a mnohem nechutnější o to, že byl vylit ze strany, kde bych to nejméně čekala. Potrestaná za vlastní povahu (nebo nevím za co jiného) rezignuji, vyvěšuji bílou vlajku a nedobrovolně zaškrtávám políčko Skrýt vždy. Jen škoda, že nemám takové políčko někde v srdci, abych mohla zakázat myslet na všechno, co bylo. Méně by to pak bolelo...

Sbohem, rubriko. Ať se ti daří mimo rámec Kamrlíku, mimo rámec mého života a ať už nikdo nikdy nedopadne jako já. Nikdy více.

Podzimní

17. září 2009 v 12:54 | veki |  Myšlenky
Asi stárnu. Nebo se o mě jen pokouší sentimet. A to velký. S bacilem v útrobách, kočkou na klíně a kapesníkem v ruce celý den obývám pohovku. Pěkně blízko televize, počítače, knížek, tužky, ... Jelikož v televizorech mluví jen jakýmsi podivným jazykem pochybných pořádů. (Sledovat se dá jedině opakování Kouzelní školky po ránu a ČT 24, která ale dost rychle omrzí. Ono každou půlhodinu vidět ty přechytré ksichty našich politiků je dost vyčerpávající.) Nechci tu ale psát o tom, který s prostředků zahánějících nudu je nejlepší...

Je vám zima? Občerstvěte se ponožkami!

16. září 2009 v 20:21 | veki |  Foto
Už definitivně jsem propadla skupině Fast Food Orchestra. A tohle je Barči a můj úlet: ponožky s logem.


Viva la revolution!


Švestkobraní

10. září 2009 v 19:17 | veki |  Foto
Tak jsem si ještě zavzpomínala na prázdniny, kdy jsme byli sklízet švestky na jedné cizí opuštěné zahradě. Pravda, sice to bylo nelegální, ale to máme nechat shnít ty skvělé plody?Český západ (okolí Stříbra) 28.-30.8.2009

3. září 2009 v 21:38 | veki |  Co mě baví
Než se naplno rozběhne maraton písemek (už teď mám v diáři tři), napíšu ještě krátkou zpávičku o mém památkářském víkendu, který byl famózní!