Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Březen 2009

České Švýcarsko 20. - 22. 3. 2009

29. března 2009 v 15:07 | veki |  O ochranářích
Úvodem video od Jíťi, pro nástin naší další akce:
Koncert s velkým K

25. března 2009 v 17:43 | veki |  Co mě baví
Tak, a je to za mnou. Fenomální, jediněčný, neopakovatelný, hudbyplný, taneční, veselý, nadupaný, vytuněný koncert Mňágy a Žďorpa proběhl . Začínal na jaře a končil v hluboké polární noci, což neušlo ani jednomu z techniků kapely, který, když vylezl po koncertě ven a zjistil, že sněží, tedy spíše chumelí, prohlásil: "Co to je? Můj rodnej Liberec, já věděl, že mě nezklame. Do prdele!" A to nebylo jediné jediněčné....Skorojarní

13. března 2009 v 21:45 | veki |  Foto


Tak už tu máme skoro jaro..všude kvetou sněženky, dokonce i bledule jsem viděla. Vůně hlíny mě vytáhla na procházku. Vyrazila jsem po cestě, kudy jsem ještě nikdy nešla. Směřovala kamsi k Bedřichovce...pole, louky, statky. Idilický klid venkova.


Na tuto fotku mě napadá jediné: "Je jaro a cesty jsou rozbité jako loni, hledám nové cesty mezi dírama velkýma jak pasti na slony...a topoly se ve větru vesele kývaly...."

Březen je fakt boží

6. března 2009 v 19:27 | veki |  Myšlenky
Březen je úžasný měsíc....nabouchaný kulturními zážitky.

Tak například minulý pátek jsem byla v divadle na opeře Nápoj lásky.

14.března má koncert Anabáze ve Stamině, od 20:OO - prý to bude komorní, ale znáte to...do Staminy s rozměry asi tak metr na metr se narve takové množství lidí, že si říkáte: "To není možný." No a budu si moct legálně dát pivo. Naposledy mě tam tímto nápojem polila jedna holčina, chudák byla mírně vyblázněná, nebo spíš nametená jako prase. No, myslím, že to byla dokonce ta samá, co sebou sekla na Majálesu...lidi jsou nepoučitelní.
A 18. března jdu na Mňágu a Žďorpa do Liďáků, taky od 20:00. Moc se těším, asi se zblázním. Bomba! Bomba! Hurá! Tep se zbláznil, asi mi prasknou všechny tepny v těle. Á to bude akce!!!Nepřežiju to nekonečný čekání...Jen taneční kreace Petra Fialy spasí moji duši. Pak budu dokonale free (jestli dutá, to se uvidí :-D)

O víkendu 20. až 22. máme výpravu...juch, už je to asi sto let, co jsme nepáchla z domova do přírody. Absťák. Pořádnej. Doufám, že zase pojedeme ve složení 2 + 1 a všichni ostatní se budou učit. Lamy, škola je jednou umoří a zabije. Republika, nebo smrt! Tohle heslo francouzského třetího stavu bych pozměnila na heslo Přiroda, nebo smrt!, pak by asi všichni přišli. :-D

A tento super měsíc zakončí Barča. No, ano, ty a tvůj věneček. Když přitáhneš celou svoji famílii, tak budu mít s kým tančit :-) To zas bude akce, jestli zas přijde ten pochybný orchestr, který bude hrát to samé, co hráli před rokem nám, tak se zblázním...Fakt nemám na Bílou orchidej. No a zase všechno zachrání blues, polka a valčík. To bude asi ještě větší vítr, než cokoli jiného. V kulturáku mají klouzavé schody a ty moje šaty zrona nenahrávají stabilní chůzi.

:-D Zdarec, Barčí, zdravím!

Friedrich Dürrematt - Návštěva staré dámy

4. března 2009 v 21:38 | veki |  Literatura
Další změna v seznamu povinné četby - Fyziky jsme vyměnili za Starou dámu. Friedrich opět píše, že je to komedie, ale já v tom spařuji spíše lehce ironicky laděnou tragédii.....

Kritika žití na dluh, chamtivosti, povrchnosti, obcházení spravedlnosti,...


Zimní etudy

4. března 2009 v 20:52 | veki |  FotoMistrovství světa v Liberci

1. března 2009 v 18:23 | veki |  Názory
Musím to napsat a musím uvést na pravou míru můj vztah k mistrosvství světa v Liberci. Protože se může zdát, že (slovy politika ODS, který měl projev při zasedání rady Libereckého kraje) "mou největší radostí by bylo, kdyby nebyl sníh a všechno to krachlo." Věřte mi, i ty Tome, že to tak není. Jenom mě dost mrzí, že na úkor MS je opomenuto a spoustu důležitých věcí v Liberci a že si město udělalo takovou ostudu.

Když město Liberec žádalo o pořadatelství, tiše jsem jim fandila. Taková událost a taková akce! Skvělé, nebo ne? Stalo se...Liberec je ve víru příprav a všichni se těší na nejlepší světové lyžaře a lyžařky. Jenže nic není tak růžové, jak se maluje na papír. Přichází vlna afér, nepříliš lichotivých. Neobjasněné investice miliard večejných korun, skandály lidí z vedení organizačního týmu. Všechno to vyústilo ve výměnu vedení. Prezidentskou štafetu přebrala Kateřina Neumannová, která ale nezačala příliš lichotivě.