Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Leden 2009

Osmdesát miliónů pro Ještěd?

26. ledna 2009 v 18:46 | veki |  Názory
No a je to tu. České radiokumunikace se snaží prodat hotel a vysílač Ještěd Libereckému kraji. "Analogu odzvonilo, tak už Ještěd nepotřebujeme," říká strana jedna, tedy ta komunikační. Strana druhá odvětí: "Nelíbí se nám podmínky smlouvy - musíme se dohodnout jinak."

Milovnící Ještědu a zarputilí příznivci této ojedinělé stavby zděšeně hledí na ciferník, kde se ručička hodin zastavila na hodnotě za pět minut dvanáct. S každých syrovým vichrem se neposedná ručička posune o vteřinku blíže k pravému poledni (nebo také k půlnoci, chcete-li).
"Tak horké to zase není," hlásá Kraj.

Ken Kesey - Vyhoďme ho z kola ven

24. ledna 2009 v 16:34 | veki |  Literatura
Když jsem začala číst tuto knihu, literární předlohu k filmu Přelet nad kukaččím hnízdem, měla jsem strach, že to snad ani nedočtu. Zmatený výčet myšlenek, které se prolínají se skutečností. Pomoc!.
Pár stránek mě ale pohltilo a už jsem nemohla přestat....příběh mě sežral. Celou.

Friedrich Dürrematt - Fyzikové

21. ledna 2009 v 19:18 | veki |  Literatura
Když jsem si v krátkém přehledu přečetla, že tato divadelní hra je "komedie o důležitých věcech", moc mě to pobavilo. Avšak postupné odhalování příběhu mě spíše děsilo, než bavilo. Každopádně mi to celé přišlo úderné, úderné jako vtip na současné politiky.

Jak jsem byla ve sloním zadku 16. - 18.1.09

18. ledna 2009 v 16:19 | veki |  O ochranářích
První výprava v letošním devítkovém roce. Z pochoptelných důvodů jsme raději nejeli na Tetřevky. Víte, ono v devítistech metrech nad mořem je poněkud nedostupno. Díky jisté paní, který se stará o jitravský kostel, jsme mohli spát na místní faře. Slovem my, rozumějte mě a Jitku. Zbytek drsných, neomylných, jizerskohorských, mladých ochranářů dostalo nemoc jménem škola, extrémně nebezpečný druh vysvědčení.
Ale pro dvě plus vedoucího by asi neměla akce moc cenu. Jel s námi oddíl z Osečné, malí Zbojníci. Děti z prvního stupně základky. Svatá půda fary byla nejdnou plná živých tvorečků, kteří teprve nastoupili cestu dobrobrodružného poznávání přírody.

Světový rekord v běhu do dalšího roku

6. ledna 2009 v 20:03 | veki |  Myšlenky
Tak člověk spadnul po hlavě do školy. Skočil nepovedenou šipku do pětimetrové hloubky. Diář, již značně plný, se vlivem pádu zaplnil ještě víc a nad dlouhou dobu do předu. Alespoň do 21. ledna, kdy pedagogové zasednou za jednací stůl a zpečení naše osudy.

Výhledy převlékly kabát

3. ledna 2009 v 20:31 | veki |  Co mě baví
Druhá návštěva kopečku nad Horním Vítkovem - opět nezapomenutelné. Dlouho jsem čekala na ten vhodný den. Jednou nebyl sníh, podruhé moc mrzlo a po třetí chumelilo. Dnes konečně byl sníh, moc nemrzlo a svítilo slunce.

Když jsem četla o výjimečné poloze Výhledů, nějak mi to nepřišlo zvláštní. Až teprve cestou, kdy byl vzduch křišťálově čistý, mi to pomalu došlo. Svůj zrak obrátím sem a vidím Jizerské hory, mé oči sklouznou tam a vidím Ještědské hory. Stoupne mlžný opar a jsou vidět náznaky hor Lužických.

Hvězdy nad hlavou

1. ledna 2009 v 16:56 | veki

Tahle písnička mě dostala už na koncertě a videoklip jenom podtrhnul pravdivý text a milou melodii.
Najednou mi přijde, že člověk příliš zapomíná na svá přání a sny. Považuje za zbytečné a nežádoucí snít. Přitom je to tak příjemné....

Krásné sny a splněná přání.