Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Duben 2007

Dozvuky libereckého Majálesu 2007

30. dubna 2007 v 16:43 | veki |  Co mě baví
27. 4. 2007 jsem se (překvapivě) zúčastnila Majálesu na libereckém plochodrážním stadionu. Přišla jsem tam asi až kolem třičtvrtě na sedm večer (program byl ale od 13:00), ale neměla jsem čeho litovat.

Když jsem dorazila, pódium patřilo skupině MIG 21. Kdo ji alespoň malinko zná, ví, že je to vždycky silný zážitek, především díky Macháčkovi, kterému je pódium malé. Mig 21 sic aktivně neposlouchám, ale když už hrají, proč toho nevyužít.

Pak chvíli machrovali Sunshine.

Vrcholem všeho byli Tatabojs. Kdysi jsem měla doma jejich desku a moc mě to neoslovilo, ale zřejmě jsem zestárla a naklonila se k novým zkušenostem a proudům. Prostě super!

Jsme si podobní, jsme stejní...

25. dubna 2007 v 20:31 | veki |  Prostoduché výmysly
Stromy a lidé. Rozdílné a stejné světy. Žijí vedle sebe a přec si občas nejsou dobrými sousedy.

Odemykání jantarové stezky - Oldřichov v Hájích 14.- 15.4. 2007

21. dubna 2007 v 15:23 | veki |  O ochranářích
Ó jak křivdím nádhernému víkendu v sevření stříbrných buků a zelených smrků, když o něm píši teprve teď!
I po velice mírné zimě musí nastat jaro, troufám si říci, že už opravdu nastalo, a to i na studených stráních jizerskohorských. Nastal tedy vhodný čas k tomu, abychom opravili a upravili to, co přes celý rok poničili turisté za pomoci nevyzpytatelného počasí. Čekala na nás naučná stezka Oldřichovské háje a skály.

Liberecký Majáles 2007 - program

20. dubna 2007 v 19:30 | veki |  Co mě baví
Program libereckého majálesu je tu!

Snad přijdou lepší časy...

13. dubna 2007 v 19:42 | veki |  Myšlenky
Tak a mám to za sebou. Zkrácený týden s dvojnásobným počtem matematiky, jeden diktát, který dopadl, no, raději pomlčím. Jako Čech se stydím, ale považte, jak mám vědět, že se nějaký Matematický ústav Akademie věd České republiky píše s velkým "M" ? Prostě chytáky, které v běžném životě nepoužiju. Ale matematika se vyvedla, z písemky jsem dostala za 1, což je opravdu skvělé při těch čtyřkách....

Žalman - Labutí křik

4. dubna 2007 v 20:33 | veki |  O písničkách
Kompletní zpěvník českých písniček
1.Přišel podzim zas o něco dříve,
a s ním vítr přines' labutě
modrou řekou byla slyšet píseň,
třepetání perutě.
2. Celý měsíc tak si spolu hrály,
potom přišel ten osudný den,
bylo slyšet divné pousmání
rezavého nože jen.
3. Pak zmizela loďka v zátočině,
na ní zvonil zabijácký smích,
toho muže nikdo nedohoní,
kroky v blátě smyje sníh.
R: Labuti, labuti, vrať se zpátky na svou řeku, labuti,
stýská se mi po tvém křiku a mám na jazyku,
s kým že tvoje láska odletí.

4. Tak tu leží a je celá bílá,
ještě dýchá v teplé náruči,
nebojí se, je jak nikdy tichá,
nevolá a nekřičí.

5. Pláče nebe a na modré řece
její láska plave opodál,
a já nevím, zase jednou nevím,
kam bych ty svý oči dal.
R:

Myšlenky jdou mou hlavou

4. dubna 2007 v 19:53 | veki |  Myšlenky
♥♥ Dlouho jsem téhle rubrice nesvěřila své myšlenky, a tak to hned napravím. Lidi, umím dělat srdíčka :-D Vděčím za to Angellsce (Blog). Nebojte se, já si na srdíčka moc nepotrpím, takže nemějte strach, že by tu bylo přesrdíčkováno :-D Též výše zmíněné dobré duši vděčím za CD St. hadry - Prachinaski a Dlouhej kouř, trpělivě seděla 1,5 hodiny u počítače aby mi posílala St. hadry a dalších 1,5 hodiny aby mi poslala Dlouhej kouř.

Konečně začaly prázdniny, nevyhlíží ale moc zajímavě. Třída ze základky jaksi ignoruje mé návrhy na sraz a kamarádka, která měla přijet je nemocná. Asi dám dohromady kolo, abych ho mohla začít používat :-), přečtu zas kus Tita Livia a dám sem druhý díl o Hodkovicích nad Mohelkou....nějak to uteče a v úterý se mi nebude chtít zpátky do školy.

Když o tom tak přemýšlím, tak co se vlastně se stalo za těch x dní, co jsem se nesvěřila do péče deníčku (ať už tohoto veřejného, nebo toho soukromého)? Vlastně nic zajímavého: několik písemek, jedna třídní rada a pak už jen nudný a nadmíru zničující stereotyp. Asi bych měla něco podniknout... Vlastně ano, jedna nad míru inspirující věc se stala...sešla jsem se s kámoškou ze základky, byly jsme v Kamenný želvě a probraly školní drby i jiné věci (jak už to tak bývá)...

Taky mi jedna spolužačka vytmavila módu letošního léta....pffff...stříbrná, bílá,....teda lidi nezlobte se, ale asi fakt nebudu cool. Taky jsem se dozvěděla, že dlouhé sukně letět nebudou, letmo jsem se přehlídla očima a zjistila jsem, že mám dlouhou sukni! :-D :-D Takže sbohem letošní (promiňte) přiblblá módo! Upřímě řečeno, nesnáším letní trendy, všichni jsou pak úplně stejní a kdo nemá onen letní hit, tak je totálně mimo....Ach jo...
A už jsem zase jinde, začala jsem u A a skončila u Z..takže přeji všem krásné prázdniny a zatím ahoj.


Hádanka

3. dubna 2007 v 15:46 | veki
Doufám, že se žádná skupina obyvatel neurazí. Tihle číňánci jsou prostě neodolatelní. :-D

Akustik Rauš

1. dubna 2007 v 9:42 | veki |  Hudba
Akustik Rauš je folk rocková kapela z Valašského Meziříčí. Frontmen kapely, původně člen skupiny Mňága a Žďorp, šel hledat něco nového. Poctivá práce po několika úskalích přinesla kapele první ovoce. Absolvovala několik koncertních šňůr s Mňágou a Žďorp a s kapelou The Frames.

A já je objevila zase omylem a náhodou. Mňágu poslouchám ráda, takže mě logicky oslovili. Konkrétně moc se mi líbí, že se dali na akustiku a zároveň si ponechali svůj osobitý ráz.

Texty zahloubačně laděné jsou tak akorát k mm náladičkám. Bohužel jsem je nikdy neslyšela na živo. Neubírá jim to sice na kvalitách, ale myslím, že takový klubík je něco trošku jiného než repráčky u počítače.

Webovky:
www.bandzone.cz/akustikraus
www.akustikraus.cz
www.myspace.com/akustikraus