Intro. Takový malý úvodíček. ;-)

Místo parku supermoderní skleník?

20. listopadu 2006 v 6:38 | Veki |  Názory
Opět jsem ve zprávách viděla reportáž, která se pro tentokrát zabývala libereckým Šaldovým náměstím. Již dlouhá léta je na tomto náměstí tzv. "Labutí jezírko", které není ničím jiným než jámou po zbouraném domu, do které napršela dešťová voda. Magistrát pozemek svěřil firmě, která by na místě jezírka měla vybudovat budovu krabicového typu s nákupní a zábavnou zónou. Tentokráte v honbě za obřími zisky nestojí v cestě žádný strom, ale občané sami. Upřímně řečeno se jim ani nedivím a naopak soucítím se všemi těmi, kteří podepisovali petici. No považte, na každé volné ploše v Liberci roste nebo bude růst zábavné centrum - prosklená "krabice" s eskalátory, multikinem, předraženými Mc Donaldy a ještě vším možným. Lidé vědí, narozdíl od firem a magistrátu, že je takovéto "havěti" v Liberci již více než dost. A tak podepisují petice, že by měli na Šaldově náměstí raději park s vodotrysky, zelenou trávou, lavičkami, stromy a záhony. Taky bych raději rovnou z radnice vešla do rozkvetlého parku, než do skleníku s obchody. Jenže firma je chladnokrevná a magistrát se příliš bojí sankcí, kdyby smlouvu s firmou rozvázal. Na jednu stranu magistrát docela chápu, nemají to jednoduché, stojí nad otázkou: " Co teď? Smlouva s firmou uzavřená, lidé chtějí park, když tam necháme postavit multifunkční palác, lidé nás roznesou na kopytech a když zrušíme smlouvy a bude park, zaplatíme firmě miliony…" Nechápu zákonitosti vyšších sfér (tím myslím politiku), jsou divné a zdají se mi nesmyslné, ale vím, že všechno na světě má svůj smysl i ty zákonitosti. Přeji pánům z radnice, aby jim smysl těchto zákonitostí neunikal tak jako mně.
Pevně doufám, že ve vedení našeho krásného města jsou lidé bělé mysli, zdravého rozumu a šlechetného srdce, kteří pro ozelenění města udělají všechno. Alespoň by to tak mělo být.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anavi anavi | E-mail | 20. listopadu 2006 v 21:05 | Reagovat

To máš tedy pravdu,já bych tam taky nestvěla žádno"krabici",jak říkáš.Je lepší park něž obchodní dům.pořád se stavějí nějaké nové krabice(obchodní domy).No....jinak jak už jsem ti psala ty to máš prostě senzační (všechno)

2 vekoušek vekoušek | 20. listopadu 2006 v 21:24 | Reagovat

Ještě jednou díky !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama